Castle Pansiyon

No front page content has been created yet.CASTLE KEKOVA PANSİYON YAKIN YERLER

KALEKÖY (SIMENA) 
Çevredeki irili ufaklı koylara ve Kekova Adası’nın doyumsuz manzarasına hakim kalesine mutlaka çıkılmalı. Kaleköy, sadece bir durak yeri değil, aynı zamanda doğa ve tarihle iç içe uzunca süre konaklanabilecek bir tatil beldesi. Antik adı Simena olan Kaleköy'ün surlar içinde yığma taştan yapılmış evleri, çevreyle de uyum göstermektedir. Aykırı bir yapılaşma yoktur Kaleköy'de. Tekneyle yaklaşıldığında ve tepeden bakıldığında dikkati en çok çeken kalıntılardan biri de, denizdeki Lykia tipi lahittir. Tonlarca ağırlıktaki lahitler kentin her tarafında ve özellikle tepedeki kalenin Kekova'ya göre sol yamacında karşınıza çıkacaktır. Simena'nın tepesindeki Roma döneminden kalma kalede bir kayanın yontulmasıyla oluşturulmuş 7 sıralı küçük tiyatro görülmeye değer yapılardan. Likya yapı ve mezarlarının bir kısmına Kaleköy sularında da rastlayabilirsiniz.

APOLLONIE 
Bir Roma kenti olarak tanımlanıyor ama Likya tipi lahitlerin varlığı, Roma öncesi dönemin işareti sayılıyor. Akropolde küçük bir tiyatro, hamam ile bir Heroon (anıt yapı) ve anıt mezarlar görülebilir.

MYRA (KALE-DEMRE) 
Eski Çağ Likya'sının en önemli 5 kentinden birisi olup kuruluşu M.Ö. V. yüzyıla kadar uzanır. Kaya Mezarları,  tiyatro ve St.Nicholas Kilisesi varlığını günümüze değin sürdürebilmiş yapılardan bazılarıdır. M.S. 245 yılında Fethiye yakınlarında Patara kentinde doğan St.Nicholas (Aziz Nikola, Santa Claus, Heilige Nikolaus, Noel Baba) ölümü olan İ.S. 326 yılına değin Myra'da yaşamış bir azizdir.

APERLAE 
Derin ve dar bir koyda kurulmuş olan bu antik kent, surlarla çevrili. Kentin bir bölümü, deprem sonucu meydana gelen kaymayla su altında kalmış. Fazla derin olmayan suya gözlükle dalıp, liman kalıntılarını, kral mezarlarını ve çok geniş bir alana dağılmış anforaları seyredebilirsiniz.

KEKOVA ADASI; BATIKŞEHİR VE TERSANE 
Bölgeye adını veren Kekova Adası, Kaleköy'ün karşısında boylu boyunca uzanır. Adanın Kaleköy'e bakan kıyısındaki batık şehir görülmeye değerdir. Suyun altında eski cadde ve bina kalıntıları belirgin olarak seçilebiliyor. Antik kentin M.Ö. 2. yüzyılda büyük bir deprem sonucunda sulara gömüldüğü sanılıyor. Aperlai ve Simena örneğinde olduğu gibi özel tekneyle giderseniz deniz gözlüklerini takıp batık kenti daha net olarak seyredebilirsiniz. Eminiz çok etkileneceksiniz. Adanın batısında ise Tersane Koyu var. Sahilinde bir bazilika kalıntısının da bulunduğu koyda tekneler denize girmek için mola veriyorlar. Kumsalı taşlı da olsa, denize girmek için uygun. Tekne turu sırasında uğranan yerler arasında mavi mağara da var. Tekneyle içine girilebilecek büyüklükteki mağarada, bölgedeki diğer mağaralarda olduğu gibi güneş ışınının kırılıp yansımasıyla oluşan renkler ilgi çekiyor. Koylar arasında dolaşırken, bir yamaca Türk bayrağının işlenmiş olduğunu görecek ve şaşıracaksınız. Bu koy 1. Dünya savası sırasında büyük başarılar kazanan Hamidiye zırhlısına saklanmak için doğal bir liman görevi görmüş

ÜÇAĞIZ 
Üçağız'ın doğusunda Theimiussa antik kenti kalıntıları bulunuyor. Kalıntılar arasında Lykia dilinde yazılı bir kitabe, kapaklarında insan ve hayvan figürleri bulunan Roma dönemi lahitleri dikkat çekiyor..

Castle Kekova Pansiyon
DENİZ MANZARALI ODALAR
Castle Kekova Pansiyon Odalarının her biri deniz manzaralıdır. Ayrıca Pansiyonumuz Kekova Adası Manzaralıdır
Castle Kekova Pansiyon
DENİZ MANZARALI BALKONLAR
Castle Kekova pansiyonu odalarının balkonları bulunmakta ve balkonlarının her biri kekova manzaralıdır.
Castle Kekova Pansiyon
ŞIK VE RAHAT ODALAR
Castle Kekova Pansiyon Odalarının her biri deniz ve kekova manzaralı olduğu gibi şık ve rahattır.
KEKOVA VE KEKOVA PANSİYONLARI AKTİVİTELER
Kekovada Mehtap Turları Yapabilirsiniz
Kekova Adası Günübirlik Tekne Turlarımıza Katılabilirsiniz
İlçemizde Bulunan Su Sporları Aktivitelerinden Yararlanabilirsiniz
Likya Yolunun bir kısmı ilçemizden geçmektedir. tarihi bu yolda yürüme fırsatını değerlendirebilirsiniz
Amatör veya Profesyonel şekilde balık avları düzenlenmektedir
Dalış merakı olanlara Dalış turlarımız bulunmaktadır

CASTLE KEKOVA PANSİYON

CASTLE HOTEL & PANSİYON
HOŞGELDİNİZ

Antalya'ya 110, Kaş'a 35, Üçağız'a 1, Dalaman'a ise 100 km uzaklıkta bulunan Kekova-Kaleköy, yıpranmamış doğal güzellikleri ve dokusunda barındırdığı tarihi eserleriyle turizme hizmet vermekte olan şirin bir Akdeniz köyüdür. Tek ulaşım yolunun çevre kasabalardan deniz yolu ile olması bu doğallığın korunabilmesinde şüphesiz en önemli etken olmuştur. Daha önce balıkçılık ve kuru tarım yapılan 54 hane ve 250 nüfuslu Kaleköy'de 20 yıldır da turizmcilik yapılıyor.

CASTLE KEKOVA PANSİYON ÖDEME YÖNTEMLERİ

kredi kartı

Pansiyonumuzda giriş zamanında her türlü kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz

kredi kartı taksit

Pansiyonumuzda giriş zamanında anlaşmalı olduğumuz banka kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır.

nakit ödeme

Pansiyonumuza Gelen müşterilerimiz Giriş yaparken ödemelerini nakit olarak yapabilirler.
CASTLE KEKOVA PANSİYON VE HİZMETLERİ