Castle Pansiyon

No front page content has been created yet.KEKOVA PANSİYONLARI VE AKTİVİTELER

Castle Kekova PansiyonKekova Mehtap Turu - Castle Kekova Pansiyon

Bu gece benim için çok özel olmalı diyorsanız.. Sizin için en iyi tercih olsa gerek. Kekovanın o ay ışığının altında daha da bir güzel olan,ışıl ışıl parlayan sularında Kekovada Mehtap Turu...Adeta gecenin sessizliğine ayak uydurmuş,bir gölü andıran deniz, yukarda ışıl ışıl parlayan bir ay, kulaklarınızda sadece tekneye çarpan suların sesi ve görülmeye değer muhteşem yakamozlar..İster eşinizle veya sevgilinizle romantik bir gece ister arkadaş gurubunuzla unutulmaz bir an yaşama fırsatı sunuyor sizlere Mehtap Turlarıyla KEKOVAMIZ... Mehtap turu yapmak için Kekova Üçağız köyü yat limanından kendinize uygun bir tekne kiralamanız yeterlidir..

Castle Kekova PansiyonKekova Tekne Turu -  Castle Kekova Pansiyon - Kekova Yachting

En kısa turumuz olarak Üçağız köyü, Üçağız limanından başlayıp Kaleköy ( Simena ), suyun içindeki lahit ve daha sonra 2 km boyunca uzanan Batık Şehir görüldükten sonra Tersane koyunda yüzme molası ve ardından çay kahve molasından sonra tekra üçağız köyüne dönüş yapılır.  Tekne turu hizmetini Castle Kekova Pansiyon olarak dileyen müşterilerimize sağlamaktayız

Castle Kekova PansiyonKekova Su Sporları - Castle Kekova Pansiyon

Kekovanın cennet misali böyle güzel denizi olurda bu denizde eğlenceli şeyler yapılmazmı? Eğer eğlence, adrenalin heyecan istiyorsanız Kekovanın eşsiz doğal körfezinde dilediğiniz su sporunu yapmanız mümkün olacaktı. İsterseniz su kayağı, isterseniz Jetski, isterseniz ringo, isterseniz banana, dilerseniz hepsini birden... Kekova'da su sporları yapmak isteyen müşterilerimize Castle Kekova Pansiyon olarak hizmet verebilmekteyiz.

Castle Kekova PansiyonLikya Yolu Yürüyüşü - Castle Kekova Pansiyon

Likya Yolu, Türkiye’nin ilk uzun mesafeli yürüyüş yolu olma özelliğine sahip olmakla birlikte 509 km uzunluğundadır. Fethiye’den başlayarak Antalya’ya kadar uzanan ve tarihte Likya olarak adlandırılan Teke yarımadasındaki patikalardan bir kısmının işaretlenip haritalanması ile oluşturulmuş bu yürüyüş rotasıdır. 1992 yılında parkur çalışmalarına başlanılarak 1999 yılında turizme açılmıştır. Günümüzde ise yerli ve yabancı doğa ve yürüyüş tutkunlarına inanılmaz güzellikler sunmaktadır. Tabiatın ve Antik Likya döneminin gizemini biraz olsun yaşayabilmek için Likya yolunda yapılacak keyifli bir yürüyüş, yol üzerindeki turizm amaçlı otel ve pansiyonlar, el değmemiş küçük koylar, fazla insanın yaşamadığı dağ ve ova köylerinden geçerek yolculuğunuzu sürdürürsünüz. Hem günümüzdeki farklı kültürleri tanımış hem de değişik fotoğraflar çekmiş olursunuz. Çeşitli kaynaklarca dünyanın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotasından biri olarak gösterilir. Parkurun tamamı işaretlenmiş olup sponsor kuruluşlar ve gönüllüler tarafından bakımı yapılmaktadır. Fethiye’den başlayan yürüyüş yolu üzerindeki bazı antik yerler ise; Sdyma, Pyndai, Phellos, Apelia, Theimussa, Letoon, Xanthos, Patara, Antiphellos, Apollonia, İdyros, Simena, Myra, Limyra, Gagae, Olympos, Sura, Belos, Phaselis ve birçok antik ve yeni yerleşim alanı görmeniz mümkündür. Likya yani Işık Ülkesi günümüz Teke Yarımadasını kapsar. Antalya ilinin batı kesimi, Muğla ilinin güneydoğu ucu. Köyceğiz'den Antalya'ya çekilecek bir çizginin güneyinde kalan kısım Lykia'dır. Batı sınırını Dalaman çayı, doğusunu Phasalis kenti, kuzeyini Akdağ sınırlar.

Castle Kekova PansiyonKekova'da Balık Tutma - Castle Kekova Pansiyon

Kekova'da en güzel vakit geçireceğiniz bir aktivitede Akdeniz'in bereketli sularında daha önce hiç avlamadığınız çeşitte ve büyüklükte balıklar tutabilme imkanınız olacaktır.
Olta balıkçılığının en güzel ve adrenalin dolu dakikalarını bizimle yaşayacağınıza eminiz. Yöremizde bulunan belirli başlı balık türlerini avlarken kafanızda başka hiç bir düşünce kalmayacak. Balık tutmaya meraklı olanlar bilirler stresin en büyük ilacıdır bu zevkli uğraş. Oltanızı denize sarkıtmış dolaşırken Kekova ve çevresinin olağan üstü güzelliklerini, çam ağaçları ile kaplı tepelerini ve koylarını zevkle izleyeceksiniz.

Oltanızın ucundaki balığın gücünü hissedip mücadeleye başladığınızda ise gerçek bir mücadele nasıl olur göreceksiniz. Tekneye aldığınız balıkları seyrederken alacağınız haz ise tatilinizin en güzel anları olarak kalacak. Bölgeye özgü balık tutma yöntemleri ile olabildiğince doğal ve zevkli bir mücadeleye hazır mısınız?

Hangi balıkları tutabiliriz?
Burada mevsimine göre en çok avlamaktan hoşlanacağınız balıklar; Akya, Sarıkuyruk (yörede her ikiside Kuzu diye anılıyor)  Orfoz, Sinarit, Lahoz, Yazılı Orkinos, Torik, Palamut, Baraküda (İskarmoz), Mercan, Zargana'dır. Özellikle 5-40 kg arasında değişen ağırlıklarıyla Akya, Sarıkuyruk (Kuzu) Orfoz, Lahoz ve Sinarit balıklarını tutmak size tam bir adrenalin patlaması yaşatacak.

Castle Pansiyon diğer kekova pansiyonları'ndan farklı olarak müşterileri için özel balık tutma turları düzenlemektedir.

Castle Kekova PansiyonKekova'da Serbest Dalış - Castle Kekova Pansiyon

Bölgenin batık şehir kalıntılarının bulunduğu alan dalışa yasak olma özelligini korumakta, ancak aynı bölge ile birlikte yasak kapsamında olan Kekova Ölüdeniz olarak adlandırılan bölgenin açığa bakan tüm kıyı şeridi dalışa açık konumda. Buradaki envanteri oluşturmak sanırım oldukça zaman alacak.Dalış Merkezi yetkilisi Bülent Gündüz ve Yusuf Hoca, bölgede tesbit ve haritalandırma çalışmalarına başlamış bulunmaktadırlar. Bu çalışmaların akabinde mutlaka Kaş gibi sualtı fauna ve florası açısından zengin dalış yerlerinin tesbit edilebilecegine inanıyorum. Kekova-Üçağız olarak bilinen bölgeye araba ile gidebilmek mümkün. Dalış merkezinin Ofisi burada, ancak dalış tekneleri yaklaşık 10’ uzaklıkta ve o bölgeye karayolu ile ulaşım imkanı bulunmadığından sürat botu ile ikmaliniz sağlanmaktadır.

Kekova'da pansiyonumuza gelip serbest dalış yapmak isteyen müşterilerimizi profoyonel ekibimiz yardımı ile dalış bölgelerine götürmekteyiz.

Castle Kekova Pansiyon
DENİZ MANZARALI ODALAR
Castle Kekova Pansiyon Odalarının her biri deniz manzaralıdır. Ayrıca Pansiyonumuz Kekova Adası Manzaralıdır
Castle Kekova Pansiyon
DENİZ MANZARALI BALKONLAR
Castle Kekova pansiyonu odalarının balkonları bulunmakta ve balkonlarının her biri kekova manzaralıdır.
Castle Kekova Pansiyon
ŞIK VE RAHAT ODALAR
Castle Kekova Pansiyon Odalarının her biri deniz ve kekova manzaralı olduğu gibi şık ve rahattır.
KEKOVA VE KEKOVA PANSİYONLARI AKTİVİTELER
Kekovada Mehtap Turları Yapabilirsiniz
Kekova Adası Günübirlik Tekne Turlarımıza Katılabilirsiniz
İlçemizde Bulunan Su Sporları Aktivitelerinden Yararlanabilirsiniz
Likya Yolunun bir kısmı ilçemizden geçmektedir. tarihi bu yolda yürüme fırsatını değerlendirebilirsiniz
Amatör veya Profesyonel şekilde balık avları düzenlenmektedir
Dalış merakı olanlara Dalış turlarımız bulunmaktadır

CASTLE KEKOVA PANSİYON

CASTLE HOTEL & PANSİYON
HOŞGELDİNİZ

Antalya'ya 110, Kaş'a 35, Üçağız'a 1, Dalaman'a ise 100 km uzaklıkta bulunan Kekova-Kaleköy, yıpranmamış doğal güzellikleri ve dokusunda barındırdığı tarihi eserleriyle turizme hizmet vermekte olan şirin bir Akdeniz köyüdür. Tek ulaşım yolunun çevre kasabalardan deniz yolu ile olması bu doğallığın korunabilmesinde şüphesiz en önemli etken olmuştur. Daha önce balıkçılık ve kuru tarım yapılan 54 hane ve 250 nüfuslu Kaleköy'de 20 yıldır da turizmcilik yapılıyor.

CASTLE KEKOVA PANSİYON ÖDEME YÖNTEMLERİ

kredi kartı

Pansiyonumuzda giriş zamanında her türlü kredi Kartı ile ödeme yapabilirsiniz

kredi kartı taksit

Pansiyonumuzda giriş zamanında anlaşmalı olduğumuz banka kartlarına taksit imkanı bulunmaktadır.

nakit ödeme

Pansiyonumuza Gelen müşterilerimiz Giriş yaparken ödemelerini nakit olarak yapabilirler.
CASTLE KEKOVA PANSİYON VE HİZMETLERİ